FRAL OURAGAN FAM400 przenośny wentylator promieniowy
search
 • FRAL OURAGAN FAM400 przenośny wentylator promieniowy
 • FRAL OURAGAN FAM400 przenośny wentylator promieniowy
 • FRAL OURAGAN FAM400 przenośny wentylator promieniowy
 • FRAL OURAGAN FAM400 przenośny wentylator promieniowy

FRAL OURAGAN FAM400 przenośny wentylator promieniowy

990,00 zł
Brutto

Wentylator promieniowy OURAGAN ® został zaprojektowany do wspomagania osuszania wszelkich zalanych powierzchni a w szczególności do suszenia wykładzin dywanowych i dywanów. Zastosowanie wysokowydajnego wentylatora (szczególnie wraz z osuszaczem powie...

Ilość

 

FRAL OURAGAN FAM 400

 

 

 • kolor — niebieski
 • obudowa — polipropylenowa
 • 2 prędkości wentylatora — maks. 980 obr⁄min
 • wydajność przepływu —maks. 1950m3⁄h
 • pozycja pracy — 0, 45 oraz 90 stopni
 • moc — 480 Watt
 • zasilanie — 230 V, 50 Hz
 • wymiary: 470 × 47 × 395 cm
 • długość kabla — 7 m
 • waga — 10,5 kg
 • znak bezpieczeństwa — TUV, GS, CE 

 

 

Wentylator promieniowy OURAGAN®  został zaprojektowany   do wspomagania osuszania wszelkich zalanych powierzchni  a w szczególności   do suszenia wykładzin dywanowych i dywanów.

Zastosowanie wysokowydajnego wentylatora (szczególnie wraz z osuszaczem powietrza) skraca w sposób znaczący proces osuszania wszystkich mokrych powierzchni. Silny strumień powietrza zrywa warstwę graniczną wilgotnego powietrza i przyspiesza wielokrotnie proces suszenia. Efekt osuszania silnym strumieniem można zaobserwować przy silnym wietrze, który bez względu na temperaturę powietrza szybko osusza wszelkie wilgotne powierzchnie.

Wentylator nie grzeje czyli nie występuje niebezpieczeństwo , że wysoka temperatura powoduje w np. w tynku gipsowym wytworzenie się na jego powierzchni warstwy, która uniemożliwia odparowywanie wody. Do sprawnego i szybkiego suszenia po praniu dywanów i wykładzin dywanowych wentylator   OURAGAN  jest wręcz niezbędnę.

Ouragan  posiada 3 zakresowy przełącznik mocy, dzięki czemu można dostosować siłę wydmuchu w zależności od potrzeb lub wielkości osuszanych powierzchni. Możliwość pracy w ustawieniach pod 3 kątami ( 0, 45, 90 stopni), pozwala np. na osuszanie wykładzin położonych na schodach. Obudowa wykonana jest z jednego kawałka polietylenu, co sprawia, że że jest odporna i elastyczna zarazem.

Zastosowanie OURAGANU wraz z osuszaczami powietrza FRAL

Aby zwiększyć wydajność OURAGANU, czyli dodatkowo skrócić czas osuszania, można zastosować go wraz z osuszaczem kondensacyjnym, który skrapla wodę z powietrza.

W trakcie osuszania zwiększa się wilgotność względna powietrza w pomieszczeniu w którym ma miejsce proces osuszania. Dlatego też pomieszczenie takie winno być   bardzo intensywnie wietrzone  (musi następować częsta i całkowita wymiana powietrza). Przy dużej wilgotności na zewnątrz   metoda ta może okazać się nieskuteczna.

Efekt ten może być szkodliwy dla przedmiotów, które się w nich znajdują, np. komputerów, dokumentów itp. Ponadto w takim przypadku znacznie wydłuża się czas schnięcia mokrych powierzchni.

Aby temy zapobiec należy zastosować urządzenia zwane   osuszaczami, które skraplają znajdującą się w powietrzu wilgoć i odprowadzają ją w postaci wody. W pomieszczeniu następuje znaczne obniżenie wilgotności powietrza, które nasyca się wilgocią z mokrych materiałów. Ta metoda osuszania nie jest agresywna i nie stanowi zagrożenia dla osuszanych pomieszczeń i przedmiotów. Jest to naturalny choć znacznie przyspieszony proces schnięcia materiałów oraz zapobiega szkodliwemu działaniu utrzymującej się w powietrzu wilgoci.

Równoczesne zastosowanie osuszaczy i wentylatorów jest bardzo pomocne przy likwidacji szkód i sprzątaniu po zalaniu pomieszczeń.

FAM400
49 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.